06.03.2014

Představujeme Čerstvé potraviny z Farmy Zdenka Hustopeče

Jedná se o rodinnou farmu, která hospodaří už 22 let a chová krávy Holštýnského plemene, kterým připravuje to nejkvalitnější krmivo a maximální pohodu ve stájí.

Krajanka – sociální podnik je první farmářskou prodejnou v Kroměříži, která svým zákazníkům a zákaznicím nabízí především kvalitní české produkty a farmářské potraviny pocházející od lokálních výrobců. Jsme hrdí na to, že výrobky které nabízíme jsou čerstvé, zdravé, výživné a často originální. Větší část kvalitních potravin je oceněna nejrůznějšími certifikáty.

Potraviny z Farmy Zdenka Hustopeče jsou toho důkazem. Jedná se o rodinnou farmu, která hospodaří už 22 let a chová krávy Holštýnského plemene, kterým připravuje to nejkvalitnější krmivo a maximální pohodu ve stájí. Prvotním cílem rodinné farmy je produkce vysoce kvalitního mléka a mléčných výrobků: jako jsoučerstvý domácí tvaroh, sýry měkké – smetanové, sýry polotvrdé ale také domácí máslo, kyška nebo podmáslí. Sýry vyrábí buďto úplně čisté – tedy bez koření nebo s kořením, např.bylinky, paprika s pažitkous česnekem a pepřem, s italským chilli kořením, s provensálským kořením.

Jejich jedinečný jogurt „Porubáček“je vyroben z plnotučného tvarohu, kteří se zpracuváva z výběrového mléka a je dochucený kvalitním kakaem. Byl oceněn značkou „REGIONÁLNÍ POTRAVINA OLOMOUCKÝ KRAJ“. Je přiměřeně sladký, lahodný dezert a delikatesa oblíbená u všech věkových kategorií. Neobsahuje žádné konzervační látky, emulgároty ani umělá barviva.

Čerstvé máslo, kysané podmáslí, čerstvé mléko a jejich sýry, se pyšní značkou „MORAVSKÁ BRÁNA“. Jedná se o prověřenou kvalitu výroby, vysoký podíl ruční práce a v neposlední řade srdce, rozum a píli, které byly při výrobě využity.

Farmářský bílý jogurt a Čerstvý bílý sýr nakládaný v koření byly oceněný „VÝROBKEM OK 2012“. Bílý jogurt z plnotučného kravského mléka má tuhou konzistenci, sladkou chuť, neobsahuje žádné konzervanty, stabilizátory ani chemické přísady. Bílý sýr nakládaný v koření je podobný typu „balkánský sýr“, tzn. je měkký, mírně slaný a vyrobený z plnotučného mléka. Je vhodný ke grilovanému masu, vhodný s pečivem a zeleninou a chutný k lahodnému vínu.

Jejich slogan: „ZDRAVÍ, SÍLU NAJDEŠ V MLÉCE A SÝRU!“ vystihuje základ jejich výroby čistě na přírodní bázi, podle starých receptur. Farma Zdenka a s nimi i Krajanka sociální podnik, garantuje svým zákazníkům místní původ, ověřenou kvalitu výroby a podíl ruční práce.

Přijde si k nám vychutnat kvalitu.

Image 0 Image 1
Související produkty
19,- Kč
Detail