19.03.2014

Pořádáme seminář “Podpora sociálního podnikání (nejen) na Kroměřížsku"

V sobotu 12. dubna 2014 od 13:00 do 15:10 Krajanka pořádá v Knihovně Kroměřížska seminář s názvem "Podpora sociálního podnikání (nejen) na Kroměřížsku". Chcete se dozvědět víc o sociálním podnikání? O tom, jak se daří sociálním podnikům na Kroměřížsku anbo o možnostech podpory sociální ekonomiky? Pak je seminář určen právě Vám. Úvodní slova na semináři pronesou mj. kroměřížští zastupitelé Olga Sehnalová a Richard Kreml.

Sociální ekonomika představuje rozvíjející se oblast podpory zaměstnanosti, prevence sociálního vyloučení a rozvoje místní komunity. Sociální podnikání jsou podnikatelské aktivity, které kromě tvorby zisku usilují o dosažení sociálních cílů, podporu společenských hodnot anebo ochranu životního prostředí. Zisk se tak stává prostředkem dosažení společenských cílů. Sociální podnikání hraje důležitou roli v místním rozvoji a vytváří pracovní příležitosti pro osoby se sociálním, zdravotním či kulturním znevýhodněním.


Cílem semináře je představit koncept sociálního podnikání, vést diskuzi o možnostech podpory sociálního podnikání a představit fungující a začínající sociální podniky na Kroměřížsku. Bližší informace naleznete v přiloženém programu. V případě zájmu svou účast prosím potvrďte na email andrea.fridmanska@krajankasp.cz.

Image 0