12.06.2014

Návštěva Farmy Zdeňka

V úterý jsme se vydali na Farmu Zdeňka do Hustopečí nad Bečvou, k našemu dodavateli sýrů a dalších mléčných produktů.

V tomto tropickém dnu jedeme pro mléčné výrobky do naší Krajanky, stejně tak, jako každé úterý. Vybaveni super chladicím boxem projíždíme již mírně hornatou krajinou. Ráz krajiny se mění, z naší rovné úrodné Hané se dostáváme na vrchovinu. Přijíždíme na farmu, kde nás již dobře znají, vřelé přijetí je samozřejmostí. Výrobky, které jsme si v pátek objednali, v pondělí a brzy ráno v úterý pro nás vyrobyli, jsou připraveny.

Čerstvé mléko, podmáslí, zákys, ručně vyráběné sýry, šlehaný tvaroh s kakaem, máslo, tvaroh a další dobroty jsou naprosto čerstvé. Výhodou této malé rodinné farmy je, že odpadá veškerá logistika mléka. Totiž vedle malé mlékárny, pár metrů od ní, se poklidně pohybují ve stájích kravičky, Holštýnské plemeno, které jsou krmeny siláží a čerstvou trávou. A tak mléko, které je absolutně čerstvé, neputuje v cisternách přes půl republiky do jiné velké mlékárny, kde je následně zpracováno.

Farma Zdeňka vznikla již v roce 1992, v současné době obhospodařuje cca 150 ha půdy, živočišná výroba tvoří 130 kusů hovězího dobytka. Produkty z Farmy Zdeňka se pyšní řadou ocenění a certifikátů – např. Regionální potravina Olomouckého kraje, Moravská brána regionální produkt či Výrobek OK.

Nakládáme zboží, ale pře odjezdem se ještě podíváme na kravičky. Pár fotek a jedeme do Krajanky, aby naši zákazníci dlouho nečekali na své oblíbené mléčné výrobky. S farmou Zdeňka spolupracujeme více jak rok a naše vzájemná spolupráce je velmi srdečná a vřelá. No, jo farmáři.


 

Image 0 Image 1 Image 2 Image 3 Image 4 Image 5
Související produkty