18.05.2014

Báťkovy bylinné sirupy chutnají za každého počasí

Manželé Kamila a Patrik Báťkovi se ruční výrobě bylinných sirupů věnovali zprvu ve svém volném čase. Teprve před 2 lety se z jejich hobby stala hlavní zdroj obživy. Na jihu Moravy a kousek od Olomouce pěstují rostliny, ze kterých pak vyrábějí chutné a léčivé sirupy.

Báťkovy sirupy nabízíme v těchto příchutích:

Meduňka: Pochází ze Středomoří, u nás se pěstuje v zahradách, především odrůda „Cifra“. Celá rostlina má charakteristickou citronovou vůni. Obsahuje silici, která má zklidňující účinky při stavech úzkosti, snižuje krevní tlak, tlumí bolesti a zlepšuje zažívání.

Šalvěj: Obsahuje silici, která pomáhá při poruchách trávícího ústrojí, zamezuje nadměrnému pocení a povzbuzuje vylučování žluče a moči. Pro své antibiotické účinky se využívá k léčbě gynekologických zánětů, zánětů zažívacího ústrojí, zánětů močových cest, při bolestech v krku a angíně.

Kopřiva: Zlepšuje základní látkovou výměnu a má dobrý účinek při cukrovce, žloutence a onemocněních jater a žlučníků. Kopřiva má antirevmatický účinek při bolestech kloubů a stimuluje dýchání při astmatu. Pomáhá při krvácení z dělohy nebo hemoroidů, při chronických varikózních vředech, při krvácení z nosu nebo silné menstruaci.

Pampeliška: Přípravky z pampelišky posilňují funkce jater, žlučníků a ledvin, proto se používá při zánětech jater, onemocněních žlučníku – žlučníkové kameny, při nedokonalém rozkladu tuků, i jako diuretikum při zánětech a kamenech v ledvinách a močovém měchýři. Stimuluje látkovou výměnu, zlepšuje chuť do jídla, trávení, používá se při cukrovce. Dobře účinkuje při artróze a dně.

Heřmánek: Je ceněný pro svůj vysoký obsah modré sinice. Pomáhá při stresu, uvolňuje křeče, má protizánětlivé a desinfekční účinky, pomáhá proti nadýmání, kolikám a žaludečním potížím, je účinný na kašel, nachlazení a záněty, zabraňuje tvorbě jizev a pomáhá při bolestech zubů.

Zdroje:  http://byliny.vitalion.cz, http://bylinky.doktorka.cz, http://lecive-bylinky.celyden.cz

Související produkty